Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi resim öğretmeni ve seramik sanatçısı Özgür Çağlar, 11 bin yıllık tarih ve kültür şehri Aksaray'daki 30 önemli tarihi ve kültürel yapı ile kişilerin motiflerini 8 metrelik tabloda birleştiren seramik rölyef yaptı.11 bin yıllık tarih 8 metreye sığdı
Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi resim öğretmeni ve seramik sanatçısı Özgür Çağlar, 11 bin yıllık tarih ve kültür şehri Aksaray`daki 30 önemli tarihi ve kültürel yapı ile kişilerin motiflerini 8 metrelik tabloda birleştiren seramik rölyef yaptı. Rölyef çalışmasında Aksaray`daki tarihi köprülerin motifleri de yer alıyor.Rölyef çalışmasında Ihlara Vadisi ve Eğri Minare`nin motifleri de yer alıyor.Rölyef çalışmasında tarihi Ulu Cami`de yer alıyor.Rölyef çalışmasında Hasan Dağı`nda yamaç paraşütü vatan kişilerin motifi de yer alıyor.Rölyef çalışmasında Selçuklu sultanı 2. Kılıçarslan ve ordusu da yer alıyor.

Rölyef çalışmasında Selime Katedrali ve peribaları da yer alıyor.Rölyef çalışmasında Güzelyurt ilçesindeki Kilise Cami de yer alıyor.Rölyef çalışmasında Hasan Dağı, Selçuklu sultanı 2. Kılıçarslan ile ordusu ve yamaç paraşütü yapan kişilerin motifleri yer alıyor.Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi resim öğretmeni ve seramik sanatçısı Özgür Çağlar (sağda), 11 bin yıllık tarih ve kültür şehri Aksaray`daki 30 önemli tarihi ve kültürel yapı ile kişilerin motiflerini 8 metrelik tabloda birleştiren seramik rölyef yaptı.Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi resim öğretmeni ve seramik sanatçısı Özgür Çağlar (fotoğrafta), rölyef çalışması hakkında AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
Trthaber