Forum - Edebiyat, Eğitim, Genel Kültür Forumu - vBulletin

Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
dqw
 1. #1
  gogeselam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2009
  Mesajlar
  19.255

  Standart Boşluk içinde boşluk  Boşluk icinde boşluk
  Bu düzen, hareketlilik içinde var olan varlıklar olarak devamlı Evrenin sonsuzluk içinde asılı olması ,maddenin atomlardan meydana gelmesi,atomların %99 boşluktan oluşması, biraz da kaosun olması, karanlık fonun ağırlıklı olması, karadeliklerin yıkımı, uzayda havanın bulunmaması vs vs bunlara rağmen evrene düzen hakimdir bu yapı her zaman insanoğlunu ilgisini çekip araştırma yapmaya gütmetedir yani her şeye rağmen evren renkli ve hareketlidir.
  kendimize iki soru sormuşuzdur bunlardan ilki ben kimim sorusudur ikincisi ben neyin içindeyim, neyin içindeyim derken yaşadığım dünya evren neyin içinde, ben nerdeyim. Yalnız ikinci soru uzayıp gider. Genel kanı evrenin sonsuzluğun içinde boşlukta asılı olduğunu, bu sefer sonsuzluğun neyin içinde olduğu aklımızda takılmaktır sonsuzluk (A)’nin içinde diyelim (A) da (B)’nin içinde kabul edelim (B)de (C)’ye bağlayalım bu böyle devam edecek mi ? yada bir yerde durarak her şeyin bir seyin içinde olduğunu ve sonunun olduğu nokta, veya duracağı son nokta olacak mı ?
  Düşündüğümüz yöntem, mekanı mekan içinde aramak ve başka bir mekana bağlamak, acaba düşündüğümüz yanlış mı ? yada bildiğimiz fizik yasalarının uzayda işlememesidir ? yada bilinç ve irademizin gücünün kısıtlı olması veya bilinç ve irademizin yüksek,aksine evrenin sırlarını gizlemesi ve onları absorbe etmesiyle mi ilgilidir?
  Bu sıralar kendime sorduğum üçüncü soruda evet üçüncu soru, o iki soruyu kendime sorduktan sonra bu soru aklıma takılır ve kafamı kurcalar oldu. Evren sonsuzluğun hiçliğin içinde boşlukta asılı, evreni evren eden, maddeyi oluşturan atomların %99’nun boşluktan oluşması geriye kalan %1’nin yani çeğirdek ve elektronun Enerjiden oluşması, yani madde olması evrenin biraz daha düşünülür hale getiriyor. Evet bildiğimiz evrenin sadece %1’i %99’unu ayakta tutuyor. %1 enerji %99’luk evreni ayakta tutuyor daha doğrusu enerji, boşluğu madde kıvamına getiriyor; aslında insanlığın aradığı tüm soruların cevabı zeki atomlardadır, eğer onlara sormanın yolarını bulabilirsek çözüme yaklaşmış oluruz.
  Şimdi birdaha evreni düşünelim; %1 evreni yönetiyor, bize kendini %100 kabul ettiriyor, atomlara akıllı demeden insan kendini alamıyor. Evrenin yapısında çok büyük bir bilinç olmaması kaçınılmaz. Evren boşluğun içinde, boşluk evrenin içinde; her halde atomun içinde çeğirdek ve elektronların %1’lik işgal etikleri alan bence iyice incelenirse bu oran %0,05 lere veya daha altına düşebilir diye düşünüyorum. Acaba herşey dediğimiz şey, herşey değil de hiçbir şey mi ? aslında boşluğun herşey, madde ve evrenin hiç sey olduğu boşluk kadar olamadığı gerçeğini düşünmek gerekir.
  Evrenin sırlarını ele vermemesi, ona vucut veren akıllı atomlardan kaynaklanmaktadır. İşte bu olaylarda bir bilinç vardır boşluk boşlukta vucut bulmuştur.
  Her şeye rağmen dünya evrenin medeniyet ışığı bizde onda hayat bulan varlıklar olarak , o ışıktan evrene anlam vermeye çalışıyoruz. Anlamlar yüklemeye çalışıyoruz. insanoğlu için bu çalışma ve bu anlam yüklemeleri devamlı sürecektir…..
  Kaynaklar
  1. Genel fizik yasaları
  2. Tüm alan denklemi makalesi

  Turan ZENGİN  Bu da geçer, Ya Hû!

 2. #2
  Kelebek hanım pedalisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2011
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  3.216

  Standart Cevap: Boşluk içinde boşluk

  Boş dünya dedikleri bu olsa gerek. Aslında biz sonunu bulamadığımız şeye sonsuz diyoruz. Genetik sınavına çalışırken çok düşünmüştüm ben de bu konuyu. Bir düşünün kendimizi bir protein parçacığı düşünün mesela içerde o kadar işlemlerden geçiyor ki orda bir başka dünya var. Ve o protein parçacığının ayak ucumuzdaki bir hücrede olduğunu düşünün. İşte biz buna sonsuz diyoruz. Ayak ucumuzdaki bir hücrenin küçük fabrikasının bir parçası bütün bedeni nasıl görebilir ki. Göremediği için adı sonsuz olur.

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
müslüman sohbet, islami forum sohbet oyun