An itibari ile Sosyal Bilimler Bölümü ve alt bölümlerinde Genel bir bakım yapılmıştır.

Bakım neticesinde aynı başlıkların açılması bir tarafa, aynı kişilerin aynı ve benzer içerikteki başlıkları açmaları gibi bir durumla Karşılaşılmıştır.

Forum = Kopyala-yapıştır paylaşımı yapılan bir platform değildir. Kopyala yapıştır gibi bir zorunlulukta bile özgünce birşeyler katılabilir.
Başlıkları oluştururken araştırma yapan, bu konuya kendini gerçekten adayan resim vb çeşitli materyallerle örnekler sunan kullanıcılarımızın konularının ne kadar revaçta olduğu görüntüleme sayıları ile de aşikardır.

Aynı mantıkta olan konular birleştirilmiştir, ortak noktada olması gereken başlıklar yeni ve ortak bir başlık çatısında buluşturulmuştur. Arz-Talep dengesi ve görüntüleme sayısı gibi bir takım kriterler gözetilerek önemli olan başlıklar yukarıda tutulmuş, Yine Önemli olmayan başlıklar aşağıya kaydırılmıştır. Bu bakım işlemi yapılırken tek bir mesaj dahi silinmemiştir.

Genel konsepti düzenlemeye dönük bu işlemler bize bölümle ilgili bir kural ve müeyyide şablonunun oluşturulması zorunluluğunu göstermiştir...

Buna göre;


  • Yeni Bir Konu açmadan önce Konunun Bölümde mevcut olup olmaması adına arama butonunu kullanınız. Aynı veya benzeri başlık mevcut ise ilgili bölümden devam ediniz.. Aksi takdirde başlığınız kilitlenebilir, silinebilir veya insiyatif dahilinde ilgili konu ile birleştirilebilir.  • Açtığınız Konuların özgün olması, eğer bu mümkün olamıyorsa resim, video gibi görsel ve/veya işitsel materyallerle desteklenmesi, Bu da mümkün değilse konu ile ilgili düşüncelerinizi konuyu bitirdikten sonra bir cümlede olsa belirtmeniz büyük yarar sağlayacaktır. (Maddeye ilişkin müeyyide yoktur)  • Konu açarken, yazacağınız konuyu iyi ifade eden bir başlık yazınız. Ayrıca konunun doğru bölüm veya kategoride olduğundan emin olunuz. Bu Konuyu daha verimli bir hale getirebileceği gibi diğer kullanıcılarımızın konuyu algılama sürecine de katkı sağlayacaktır. Aksi takdirde başlığınız kilitlenebilir, silinebilir veya insiyatif dahilinde Başlık ismi düzenlenebilir.


Dostyakasi Forum Yönetimi Gereklilik halinde kurallara ekleme yapma ve kurallarda değişikliğe gitme hakkına sahiptir.


Bilgilerinize...