Forum - Edebiyat, Eğitim, Genel Kültür Forumu - vBulletin

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
dqw
 1. #1
  Üye
  Üyelik tarihi
  Ocak.2009
  Mesajlar
  49

  Standart Ergenekon

  Osmanlı imparatorluğunun çöküşü ve yeni Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasından bugüne, karanlık odaklar hep var olmuştur. Kuruluş zamanlarında bu hain yüzler kendilerini biraz biraz göstermeye kalkmış, ancak -devrim dönemi olmasının da rahatlığıyla- bu hain girişimler asker darbeleriyle kısa zamanda engellenmiştir. Bu hainler zaman zaman Türk askerine saldırıp kör bıçakla başlarını kesmişler, zaman zaman camilerde Cuma namazını takiben toplanıp linç girişimlerinde bulunmuşlar ve Türk askerini o zor dönemlerinde meşgul etmişlerdir. Bu girişimlerin çoğunda da Türk askeri kanı dökülmüştür.

  Çok partili döneme geçişte bu gerici odaklar farklı hamlelerde bulunmuşlardır. Bir dönemin idam edilen başbakanı da bu hamlelerden birini zamansız yapanlardandı. Türk demokrasi çizgisinde hiç olmaması gereken bir olaya neden oldu. Zaten adım adım ilerleyen demokrasimiz bu idamla ağır bir darbe aldı. Bu darbeyi almasaydı ne olurdu? Bugün yaşamakta olduğumuz süreci o dönemde yaşayacaktık belki de...

  Bu girişimlerin sonuncusunu AKP iktidarı tarafından gerçekleştiriliyor. Elbette zaman hesaplaşma zamanı... Elbette kuruluş dönemi asilerinin torunları dedelerinin hesabını soracaklardı. Bu hesaplaşmayı zaten hepimiz tahmin ediyorduk. Ancak sorun bunun nasıl yapıldığı konusudur. Ne yapıldı Ergenekon soruşturmasında?

  - Cumhuriyetçi-demokratik-Atatürkçü yazarlar toplandı.
  - Hayatını ülkesine hizmet ederek geçiren farklı rütbelerdeki askerler toplandı.
  - Bunların yanında adları farklı kirli işlere karışmış, zamanında devlet için adam öldürdüğü ileri sürülen kişiler de sorguya alındı-tutuklandı. Başka bir deyişle yaş ile kuru aynı kefeye konmaya kalkıldı.

  Peki tüm bu olaylar sonucunda ne değişti? Öncelikle halkın kalbinde sarsılmaz bir tahta sahip ilerici aydınlara ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne farklı kanallarla çamur atıldı. Komutanlar askeri lojmanlardan ite kaka, sürüklenerek alındı. Sorguya alınan-tutuklanan insanlara konuşma yasağı getirildi (ancak Abdullah Öcalan bunün halen demeç yayınlayabilmektedir). Tamamına yakını halen neye dayandığı açıklanmayan iddialarla soruşturuldular. Bazıları bugün dışarıdalar, kimi hasta oldu, bazıları intihar etti.

  ABD'nin de desteğiyle, operasyon bünyesinde iktidar mekanizmaları da birer araç olarak kullanılmış ve kilit isimler gözaltına alınarak lekelenmeye çalışılmıştır. Operasyonun asıl amacının Türk ordusunun kışkırtmak olduğu görüşündeyim. Operasyon bir açıdan da karşı devrimdir. Devrimin hedefinde Laik Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürkçü Türk ordusu vardır. Ancak ellerinden daha fazlası gelmediğinden, haince girişimlerle insanlar kışkırtılmakta ve lekelenmektedir. Bir torba kömüre oyunu satacak duruma gelen halkımız da bu yalanlarla provake olmakta, ulusal kahraman haline gelen insanların üzerine dilden dile yaratılan komplo teorileriyle çeşitli suçlar yıkılmaktadır. Bunun nedeni de operasyonun asıl hedefinin ve gözaltına alınanların neden içeride olduğunun bir türlü açıklanamıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Son intihar olgusu Emekli Jandarma Albay Abdülkerim Kırca'nın ölümü üzerine Genelkurmay Başkanlığının son açıklaması aşağıdadır:
  "Son zamanlarda, bazı basın ve yayın organlarında, sözde bir itirafçının ifadelerine dayanarak, 10 Nisan 1998’de Serik/Antalya’da teröristlerle girdiği çatışmada bakıma muhtaç Malul Gazi olan, emekli jandarma Albay Abdülkerim Kırca ile ilgili olarak suçlayıcı haberlere yer verilmiştir. Dün Emekli Jandarma Albay Abdülkerim Kırca’nın evinde intihar ederek vefat ettiği öğrenilmiştir.
  16 Ocak 2009 tarihli Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı’nda belirtildiği üzere, yargılama sürecinde sorumlu ve duyarlı olması gereken kesimlerin özen ve hassasiyeti göstermesi gerekirken, kişi ve kuruluşların âdeta yargısız infaz edilerek suçlu ilan edilmesi, temel insan haklarına aykırı olduğu gibi hiçbir hukuki ve ahlaki kuralla da bağdaşmamaktadır. Artık, yetkili ve sorumlu makamlar ile sağduyulu medyanın üzerlerine düşen görevleri yerine getirmek üzere söylem yerine gerekli tedbirleri alma zamanıdır.
  "

  Gerekli tedbirlerin hızla alınması dileklerimle...
  Altay Han likes this.

 2. #2
  Onursal Üye SiNaN32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2008
  Yaş
  62
  Mesajlar
  6.980

  Standart

  BU SÖZLÜĞE DE İLK KONU OLARAK BÖYLE BİR BAŞLIK GEREKİRDİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

  Haydi yorumumu da söyliyeyim; MASAL!....

  Kocaman bir masal!....


  Fakat yinede sormak istiyorum:

  ERGENEKON bir temizeller operasyonu mudur?....

 3. #3
  Üye
  Üyelik tarihi
  Ocak.2009
  Mesajlar
  49

  Standart Ynt: ERGENEKON

  Konuyla ilgili görüşlerimi http://www.dostyakasi.com/serbest-ku...i-t2147.0.html linkinde dün akşam açıklamıştım.

 4. #4
  gogeselam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2009
  Mesajlar
  19.255

  Standart Ynt: Ergenekon: Karanlığın Hain Hançeri!

  ERGENEKON'un açılımı tam nedir ben bilmiyorum, şayet bilen var ise burada paylaşsın ben kendi payıma çok memnun olacağım...  Bu da geçer, Ya Hû!

 5. #5
  Aktif Üye yaziklar_olsun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mart.2009
  Yaş
  67
  Mesajlar
  372

  Standart Ynt: Ergenekon: Karanlığın Hain Hançeri!

  Agarta Nedir?

  Ergenekon’un merakla beklenen iddianamesinde örgütün 600 yıllık bir tarikat geleneğinden geldiği ve adının Agarta olduğu ifade edildi.
  Agarta efsanesini sizin için araştırdık.

  Budist kökenli bir kelime olan Agarta, yeraltında kurulu olduğuna inanılan ve milyonlarca kişinin yaşadığı kente verilen addır.

  Başkenti Şamballa olan bu imparatorluğun yöneticisi doğuda “Dünyanın Kralı” olarak bilinir.

  Birçok kaynakta, “Dünya Kralı”nın yeryüzündeki temsilcisi Tibetli Dalay Lama olarak geçer. Doğuda Tibet ve batıda Brezilya, dünyanın iki ayrı ucunda tünel şebekelerine sahip iki ülkedir.

  Mısır’daki Gize Piramidi’nin altında bulunan gizli odaların da yeraltı dünyası ile ilişkisi olduğu iddia edilir. Firavunların, bu tüneller aracılığıyla yeraltında tanrılar veya üstün varlıklarla temas kurabildiği iddia edilir.

  Mısır tanrıları ve krallarının dev heykelleri ile doğudaki Buda heykellerinin, insan ırkına yardım etmek üzere yerüstüne çıkan bu üstün ırkı temsil ettiğine inanılır.

  Bu cinsiyetsiz Agarta temsilcileri, aynı zamanda yeraltındaki ütopik cenneti temsil ederler.

  İddialara göre, Hz. Nuh gerçekte bir Atlantisli idi ve Atlantis sulara gömülmeden önce kurtarılmaya değer bir grup insanı bu felaketten kurtarmıştı.

  İnanışa göre, Atlantislilerin çıkardığı ‘nükleer savaş’ sonucu meydana gelen tufan felaketinden kurtulan bu grup, önce Brezilya’nın yüksek platolarına gelmişler daha sonra da radyasyondan korunmak için, yüzeyle bağlantılı tünelleri olan yeraltı şehirlerine yerleşmişlerdi.

  Agarta medeniyeti, Atlantis medeniyetinin bir devamı niteliğindeydi.
  Geçmişteki korkunç nükleer savaştan ders aldıkları için, devamlı barış içinde yaşamaktaydılar. Bu insanlar bilimde yeryüzü insanlarının binlerce yıl ilerisindeydi.

  Yeraltındaki bilim adamları, bizim bilim adamlarımızın bilmediği enerji türlerini bilmekteydiler. Bu enerjiler hem uçan, hem de karada giden taşıtlarda kullanılmaktaydı.

  TÜNELLER AĞI

  Agarta İmparatorluğu’nun birbirine tünellerle bağlı yeraltı şehirlerinden oluştuğu ve bu tünellerde, uzay araçlarına benzeyen taşıtlarla dünyanın her köşesine gidilebildiği öne sürülürdü.

  Agarta’daki halk, “Dünya kralı”nın başkanlığında bir hükümet tarafından yönetilmekteydi. Bu insanlar, Lemurya, Atlantis ve tanrılar ırkı Hyperborluların temsilcilerinden oluşmaktaydı.

  İNSANLIĞI KURTARAN VARLIKLAR

  Tarihin birçok döneminde Agartalı üstün varlıklar yeryüzüne çıkarak, insan ırkına rehberlik etmişler ve onları savaşlardan, felaketlerden ve yok oluşlardan kurtarmışlardı.

  Hiroşima’ya atılan ilk atom bombasından sonra, ortaya çıktığı söylenen uçan dairelerin bu nedenden dolayı geldiği iddia ediliyordu.

  Hint destanlarından “Ramayana”da, Rama’nın Agarta’dan uçan bir araçla geldiği anlatılır. Aynı şekilde İnka İmparatorluğu’nun kurucusu Manco Copac da uçan bir araçla geldiği söylenir.

  Amerika kıtasında ortaya çıkan Agartalıların en önemlilerinden birisi de Maya, Aztek ve genel olarak Kuzey ve Güney Amerika’daki yerlilerin en büyük efsanevi önderi Quetzalcoatl’dır.

  Başka bir ırktan (büyük olasılıkla Atlantis’ten) gelen bu beyaz adam, Meksika, Yukatan ve Guatemela’daki yerliler tarafından “büyük kurtarıcı” diye anılmaktadır. Aztekler ona “Sabah yıldızı” ve “Bereket tanrısı” derlerdi.

  Quetzalcoatl, “Tüylü Yılan”, yani yılan şeklinde sembolize edilmiş “öğretici bilge” anlamına geliyordu. Bu isim ona uçan bir araçla geldiği için verilmişti.

  Mısır inançlarındaki Osiris başka bir yer altı tanrısıdır. Bazı araştırmacılar da, Yunan mitolojisinde geçen tanrıların Atlantisli yöneticiler olduğunu ileri sürer.

  TÜRKİYE’DE DE ÖRNEKLERİ VAR

  Agarta’nın, dünyanın her tarafına yayılan tünel ve şehirler ağına Türkiye’de de rastlandığı öne sürülüyor.

  Kapadokya bölgesinde bulunan Mazıköy, Kaymaklı ve Derinkuyu yeraltı kentleri, bazı araştırmacılar tarafından Agarta’nın bir ispatı olarak gösterilir.

  Bölgede bulunan ve büyük bir kısmı halen keşfedilmemiş olan yeraltı kentlerinin, bilinenden daha büyük ve derin bir alana yayıldığı düşünülüyor.

  HİTLER DE PEŞİNDEYDİ

  Agarta İmparatorluğu’nu bugüne kadar araştıran belki de en ilginç isim, Nazi Almanyası’nın lideri Adolf Hitler.

  Hitler döneminde Almanya’da kurulan tarikat ve gizli dernekler, Agarta’nın varlığına inanan ve gizli yeraltı kentlerini bulmaya çalışan kişilerden oluşuyordu. 6. #6
  Üye
  Üyelik tarihi
  Ocak.2009
  Yaş
  36
  Mesajlar
  11

  Standart Ynt: Ergenekon: Karanlığın Hain Hançeri!

  ismini benimseyemedim saDece başka isim verilemezmiydi sanki... Ama birde şöyle düşünüyorum;
  Acaba Türkiye Cumhuriyeti bu örgütlenmeyi çözdükten sonra tekrardan bir düzlüğe çıkacğaı içinmi bu isim koyuldu bak şimdi kafam karıştı yahu.
  Memleketin taşı toprağı mühimmatmış kafamı kaldı abicim...
  Al-i İmran Suresi, Ayet 185- "Her canlı ölümü tadacaktır. Kıyamet günü ecirleriniz size eksiksiz olarak verilecektir. Kim cehennemden uzaklaştırılıp cennete konursa o, gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı zevkten başka birşey değildir."

 7. #7
  Araf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2008
  Nereden
  Kalü Bela
  Mesajlar
  1.228

  Standart Ergenekon

  Ergenekonla ilgili bilgiler. Buna İddianameye göre oluşturulmuş bir nevi özet de diyebiliriz Sıkıcı olmaması ve halen üstünde çalıştığım için bir kereden vermek istemedim. Sürekli güncellenecektir.
  (Mahkemeler milletin vicdanıdır)

  14 Mart 2009

  Tarih 12 Haziran 2007 Ümraniye’deki bir mahallede bir gecekonduda yapılan aramada üstünde emekli astsubay Oktay yıldırım parmak izi bulunan 27 adet el bombası bulundu.

  Oktay Yıldırım Danıştay saldırısından sonra şüpheli sıfatıyla arandığı sırada intihara teşebbüs eden Muzaffer Tekini hastanede ziyaret eden ve Kuvayı Milliye Derneği müdavimlerinden biriydi.

  Gecekonduda oturan şahıs Ali Yiğit adında biridir.
  Ali Yiğit’in dayısı Mehmet Demirtaş Oktay Yıldırımın kiliste görev yaptığı dönemde yanında ki askerlerden biridir.!!!

  Yıldırım ve Demirtaşın ifadeleri soruşturmayı genişletmiştir.
  Yine iş yerinde iki el bombası bulunan Muzaffer Tekinin ve Mehmet Zekeriya Öztürk’ün sorgulamaya yeniden alınması ve ev ve iş yerlerinde yapılan aramalar sonucunda bulunan el bombaları ile ilgili MKE’den dört bomba uzmanının hazırladığı ekspertiz raporu, soruşturmaya yön vermiştir. Rapora göre bombalar askeri amaçlı üretilmiştir Yani piyasada bulunmuyor.
  Araştırma genişletilince aynı kafileden bombaların 1998-2007 arasında 14 ayrı olayda
  kullanıldığı görüldü. (Cumhuriyet’e atılan bombalar, 1999 Şırnak – Hizbullah operasyonunda ele geçirilen 6 bomba, Necip Hablemitoğlu Cinayetini bildiği iddia edilen ve yer altı dünyasıyla ilişkisi bulunan İbrahim Çiftçinin öldürülmesi olayında kullanılan bomba) aynı kafilen bombalardı.

  Ali Yiğit sorgu esnasında babasının Çatıda sandık içinde ki bombaları bulduktan sonra üstünde 1997 yazılı bir not olduğunu itiraf etti.
  Kimdi Oktay Yıldırım?
  Oktay Yıldırım Reinada badyguard olarak çalışıyordu. İş yerindeki ofisinde yapılan arama sonucunda Bilgisayarına el konuldu ve kendisine ait Flashdiskte kayıtlı "lobiergenekon" isimli bir dosya bulundu. Dosyada “LOBİ ÇOK GİZLİ ARALIK 1999” Başlıklı Ergenekon yapılanmasına dair özel bilgiler ve şema çıktı. Ayrıca dosyada Eski Genelkurmay 2.Başkanı Orgeneral Çevik Bir döneminde istihbarat Başkanlığından komuta katına gönderilmek üzere hazırlanmış gizli bir andıç belgesi vardı. Aynı belge Muzaffer Tekin’den de çıktı. Mehmet Zekeriya Öztürk’ün evinde yapılan aramada ise Şemdinli Davası, Danıştay saldırısı, Necip Hablemitoğlu Cinayeti, Cem Ersever Cinayeti, Eşref Bitlis olaylarına dair bir takım belgeler bulundu.

  Devamı gelecektir.
  Kendi uydurduğun bir yalanı söylemek, başka bir ağızdan işitilip tekrarlanmış bir gerçeği söylemekten hemen hemen daha iyidir. Birinci ihtimalde sen bir insansın. İkincisindeyse, bir papağandan hiç farkın yoktur. Sen Kimsin?İnsan mı? Papağan mı?

 8. #8
  Araf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2008
  Nereden
  Kalü Bela
  Mesajlar
  1.228

  Standart Ergenekon

  Merhaba, Bir önceki mesajımda Ergenekon Terör Örgütü iddiası ile yargıya intikal etmiş bir dosyayla ilgili gerek iddinameye gerekse iddiananemeden esinlenerek oluşturulmuş kitaplara konu olan olayları medyanın sulandırma politikasından uzakta daha yumuşak bir ifade ile periyodik olarak paylaşacağımı duyurmuştum.
  Uzun süredir kütüphanemdeki araştırma-inceleme kitaplarından ve yine kendi oluşturmuş olduğum arşivlerden faydalanarak takip ettiğim konuda farklı bir noktaya(Ruhsal durum olarak algılansın) geldim. Bu konu ile ilgili detayların kendimde kalmasını isteyerek, Söz konusu yazı dizisini devam ettiremeyeceğimi bildiririm.
  Kendi uydurduğun bir yalanı söylemek, başka bir ağızdan işitilip tekrarlanmış bir gerçeği söylemekten hemen hemen daha iyidir. Birinci ihtimalde sen bir insansın. İkincisindeyse, bir papağandan hiç farkın yoktur. Sen Kimsin?İnsan mı? Papağan mı?

 9. #9
  Araf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2008
  Nereden
  Kalü Bela
  Mesajlar
  1.228

  Standart Ergenekon ikinci iddianame

  Ergenekon ikinci iddianamesi mahkeme tarafından kabul edildi.

  İşte Ergenekon ikinci iddianamesinin tam metni
  İndirmek için Tıklayınız


  İddianamede 'Yakamoz', 'Eldiven' gibi darbe planları yer alıyor. Ergenekon davasında 21'i tutuklu 56 sanık hakkında hazırlanan 1909 sayfalık ikinci iddianame, davaya bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

  http://rapidshare.com/files/21337087...aname.rar.html

  [tamam]http://www.dostyakasi.com/ farkıyla[/tamam]
  Kendi uydurduğun bir yalanı söylemek, başka bir ağızdan işitilip tekrarlanmış bir gerçeği söylemekten hemen hemen daha iyidir. Birinci ihtimalde sen bir insansın. İkincisindeyse, bir papağandan hiç farkın yoktur. Sen Kimsin?İnsan mı? Papağan mı?

 10. #10
  Araf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2008
  Nereden
  Kalü Bela
  Mesajlar
  1.228

  Standart Ergenekon ikinci iddianame

  İşte savcının iddiaları:

  - AKP’yi ve MHP’yi bölme planları yapıldı, çeşitli takip notlarıyla bunlar net şekilde anlaşıldı.

  - MHP’nin de yönetim kadrosunda değişiklik yapma çalışmaları yapıldı.

  - Ergenekon, CHP içinde çeşitli operasyonlar yürüttü ve operasyonların da tek amacı CHP lideri Deniz Baykal’ı devirmekti.

  - CHP’nin üst yönetimi de değiştirilmeye çalışıldı.

  - Zanlıların ve sanıkların telefon dinlemelerinde Deniz Baykal’a yönelik, yoğun bir şekilde devirme çalışmaları olduğu saptandı. Bu çalışmalar Tuncay Özkan'ın da katıldığı öne sürüldü.

  - Cumhuriyet Mitinglerinin organizasyonlarının Ergenekon ile bağlantıları var.

  - MHP’nin 8. Kongresi Ergenekon tarafından manipüle edildi.

  - Ergenekon örgütü kamu görevlilerini fişliyor.

  HURŞİT TOLON VE ŞENER ERUYGUR HAKKINDAKİ SUÇLAMALAR

  - 2863 Sayılı Kanuna Aykırılık


  - Askerleri İtaatsizliğe Teşvik Etme


  - Açıklanması Yasaklanan Gizli Bilgileri Açıklama


  - Açıklanması Yasaklanan Gizli Bilgileri Temin Etme


  - Bir adet Ateşli Silah ve Mutat Sayıdaki Mermileri Bulundurma


  - Devletin Güvenliğine İlişkin Belgeleri Tahrip Etme Amacı Dışında Kıllanma Hile ile Alma Çalma


  - Devletin Güvenliğine İlişkin Gizli Belgeleri Temin Etme


  - Hukuka Aykırı Olarak Kişisel Verileri Kaydetmek


  - Pek Az Sayıda Mermi Bulundurma veya Taşıma


  - Resmi Belgede Sahtecilik


  - Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma veya Taşıma veya Bulundurma


  - Sayı ve Nitelik Bakımından Vahim Olan Silah veya Mermileri Sayın Alınması Taşınması Bulundurulması  - Silahlı Terör Örgütü Kurma veya Yönetme


  - Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma


  - Tehlikeli Maddeleri İzinsiz Olarak Bulundurma veya El Değiştirme


  - Türkiye Büyük Millet Meclisini Ortadan Kaldırmaya veya Görevini Yapmasını Engellemeye
  Teşebbüs Etme

  - Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine Karşı Silahlı İsyana Tahrik Etme


  - Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Ortadan Kaldırmaya veya Görevini Yapmasını Engellemeye Teşebbüs Etme


  - Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama


  - Yargıç üzerinde nüfuz kullanmak


  Örgüte Bilerek İsteyerek Yardım Etme


  -Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Etmek  İDDİANAME 56 SANIĞI KAPSIYOR

  Ümraniye ilçesinde bir evde ele geçirilen patlayıcı maddeler nedeniyle başlatılan ve “Ergenekon” adı verilerek genişletilen soruşturma kapsamında hazırlanan ikinci iddianame İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

  “Ergenekon” davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, soruşturma kapsamında hazırlanan 19'u tutuklu, 37'si tutuksuz 56 sanık hakkında hazırlanan ve 15 gün önce UYAP sisteminden mahkemeye tevzi edilen ikinci iddianameye ilişkin incelemeyi tamamladı.

  İDDİANAME 1909 SAYFADAN OLUŞUYOR

  Mahkeme, 1909 sayfa ve 5 bölümden oluşan iddianamenin kabulüne karar verdi.

  Mahkemenin bu kararının ardından “Ergenekon” soruşturmasına ilişkin ikinci dava da açılmış oldu.

  Mahkeme, halen görülmekte olan “Ergenekon” davası ile ikinci davanın birleştirilmesi yönünde karar vermezken duruşma tarihini 20 Temmuz 2009 olarak belirledi.

  İkinci iddianamenin tamamlanmasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, iddianamede 21 tutuklu, 35 tutuksuz olmak üzere 56 şüpheli olduğu, yakın tarihlerde soruşturmaya dahil edilen 48 tutuklu, 29 tutuksuz olmak üzere 77 şüpheli hakkındaki soruşturma evrakının tefrik edildiği ve bunlar hakkındaki soruşturmanın devam ettiği belirtilmişti.

  5 BÖLÜMDEN OLUŞUYOR

  Açıklamada, 5 bölümden oluşan iddianamenin birinci bölümde, “Ergenekon” soruşturmasının ilk aşamasıyla birinci iddianamenin özetinin yapıldığı, ikinci bölümde soruşturmanın sonraki aşamaları ve “Ergenekon” örgütünün anlatıldığı dile getirilerek, üçüncü bölümde “örgütün işlediği suçların genel olarak ve topluca anlatıldığı”, dördüncü bölümde “örgütün diğer faaliyetleri, başka örgütlerle sivil toplum ve medya kuruluşlarıyla ilişkilerinin” yer aldığı, beşinci bölümde ise iddianamede yazılı “şüphelilerin bireysel eylemleri ve bu eylemlerin oluşturduğu suçlar ve sevk maddeleri ile hukuki durumlarının işlendiği” bildirilmişti.

  Açıklamada, 12 şüpheli hakkında “örgüt yöneticisi olmak” suçlamasının yer aldığı kaydedilmişti.

  Savcılığın açıklamasında tutuklu sanıklar arasında yer alan teğmenler N.Ç. ve E.M'nin avukatlarınca daha önceden İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesine verilen tahliye talebine ilişkin dilekçe incelenmiş, mahkeme 2 teğmenin serbest bırakılmasını kararlaştırmıştı.

  Kaynak: Hürriyet
  Kendi uydurduğun bir yalanı söylemek, başka bir ağızdan işitilip tekrarlanmış bir gerçeği söylemekten hemen hemen daha iyidir. Birinci ihtimalde sen bir insansın. İkincisindeyse, bir papağandan hiç farkın yoktur. Sen Kimsin?İnsan mı? Papağan mı?

Benzer Konular

 1. Çiçek Abbas Ergenekon Versiyon :)
  Konu Sahibi Sokak Şairi Forum Komedi ve Mizah
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 13.Mayıs.2010, 14:49
 2. Barnabas İncili, Ergenekon, Küçük, Vatikan İlişkileri
  Konu Sahibi Araf Forum Komplo Teorileri
  Cevap: 8
  Son Mesaj : 06.Nisan.2009, 14:52

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
film indir instakip.com, dini sohbet, islami forum, muhabbet.org, ingilizce kursu, mehter takımı Perde , filmizle88, Ayetel Kürsi