Forum - Edebiyat, Eğitim, Genel Kültür Forumu - vBulletin

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor
dqw
 1. #1
  Dost Üye Farazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2008
  Yaş
  37
  Mesajlar
  1.265

  Standart Yeni cikan albumler,Konserler Festivaller

  ALBÜM HAKKINDA BİLGİ
  Sanatçı : Suzan Kardeş
  Albüm Adı : Bekriya
  Müzik Şirketi : DMC

  ALBÜM HAKKINDA


  Yaklaşık 20 yıldır makyöz sanatçılığı yapan ve Bir Demet Tiyatro’ da canlandırdığı penceredeki göçmen kadın tiplemesi ile tanıdığımız Suzan Kardeş doğduğu toprakların şarkılarından oluşan albümü ile müzik dinleyicilerine bir sürpriz yapıyor. “Bekriya” adını verdiği 15 şarkıdan oluşan albüm müzik marketlerdeki yerini aldı.

  “Benim de hayallerim vardı. Şimdiki adı “eski Yugoslavya” olan ülkede doğdum. Çocukluğum Türk filmlerinin, Türk şarkılarının çok az olduğu yerlerde geçti.

  Türkiye’ ye gelmek bir hayaldi. Türkan Şoray’ ı görmek hayal ötesiydi. Onun saçını makyajını yapmak mı? Daha neler… Sezen Aksu ile şarkı söylemek mi ? yok artık! Daha neler… Şarkı söylemeyi hep sevdim. Kimseyle paylaşmak değildi amacım; sadece bir şarklıyı kayıt edip kızıma bırakmayı hayal ettim. Bu albüm ile hayallerimden de büyük oldu hayalim… sezen hanım’ ın dediği gibi, “Tanrı istedi. Ve su gibi aktı her şey.” Suyun akması için yolun açılmasını kendi deyimiyle “sadece vesile” olan Sezen Aksu’ ya ne kadar teşekkür etsem az. Bana, kızıma, aileme ve Balkanlarda kalan köklerime verdiği bu hediye için O’ na sonsuza kadar minnettar kalacağım.”
  Suzan Kardeş


  Suzan hep paylaşmayı sevdi.

  O gönlünün Bekriyası’ nda yıllardır çok insana sofra kurdu, çok insanı şefkatiyle besledi. Bekriya, çocukluğunun sonsuza dek yitirdiği Yugoslavya’ sından buralara taşıdığı yükün adı. Babasının lakabı. Hem de orada kalmış, artık başkalarının içtiği meyhanesinin adı. Bekri’ yi bilir muhabbet bağına sık girenler. “Çok içen” demek, Bekriya’ da.

  Suzan Kardeş, on yıllardır makyöz olarak ülkenin bütün sanatçılarını boyadı. Hepsine kendi güzelliğinden kattı. “Bostancı Gösteri Merkezi’ nde bir konser sırasında düşüp kaşımı yaraladım. Eve dönerken, arabada, dikiz aynasından kaşımın halini gördüğümde, müthiş bir şey atlattığımı düşündüm ve korktum. O an , kendi kendime şöyle dedim. ‘Ah Suzan, az daha gözün çıkıyordu. Kör makyöz olmaz ama kör meyhaneci olur hem de baba mesleği’… Ve o gün kendime bir meyhane açmaya karar verdim” diye anlatıyor meyhaneye dönüşünü.

  Suzan, yıllarca Boğaz’ da Bekriya adını vermiş olduğu bir meyhanede Kosova’ dan gelen turşularla, baharatlarla yaptığı mezelerle ağırladı konuklarını; erik rakısının, pırşuta’ nın, tavçena grafçe’ nin, Bekriya köftesinin yanı sıra… “Amerika Kosova’ ya bomba atınca benim meyhaneme de düştü. Tadım kaçtı ve dükkandan uzaklaşmaya başladım. Bir müddet direndim. 2004’ de kapattım. Bekriya sadece 12 yıl çalışabildi”. diyor şimdi.

  Suzan, hep kalabalıktı. Ardında, çocukluğunun ülkesinde kalanlarla bağını hiç koparmadı. Çok hayat kurtardı. Sessiz bir kahraman olarak mucizelere hep inandı.

  Suzan’ ın sesini de tanır, onun yakınında muhabbete yuvarlanmışlar. “Meyhanedeki gecelerde, çok keyiflendiğim zamanlarda, mikrofonsuz, akustik Rumeli Türküleri ve Sevdalinkalar söylerdim. Sevdalinka, kafes arkası şarkısı demek. Osmanlı döneminde Bosna’ da yaşayan Müslümanların söylediği sevda şarkılarıyla bunlar”…

  Arnavut, Boşnak, Makedon şarkılarını onun içli sesinden çok dinledik. Sonra onu Sezen Aksu’ nun sahnesinde gördük. Fasıllarda gördük. Başka zamanlara ait bambaşka bir dünya gibiydi.

  Şimdi de çoğunu çocukluğundan hatırladığı şarkılardan oluşan bir albümle çıkıyor karşımıza. Eski radyo günlerinden bir nefes gibi. Yiten giden çocukluğa, hoyratça değişen dünyaya, gösterişe inat tertemiz bir sesle, çırılçıplak bir yürekle söylüyor şarkılarını. Anneniz başınızı okşamış gibi oluyorsunuz.

  Yıldırım Türker
  ŞARKI LİSTESİ


  1. Bir Kızıl Gonca

  2. Bülbül ve Gül

  3. Körfezde Akşam

  4. Yüce Dağdan Esen Rüzgar

  5. Kapıldım Gidiyorum

  6. Neyleyim Köşkü

  7. Dağlar Dağlar Viran Dağlar

  8. Yarim İstanbul'u Mesken Mi Tuttun / Köşküm Var Deryaya Karşı / Alişimin Kaşları Kara

  9. Bir Dalda İki Kiraz

  10. Ayağına Giymiş Sedef Nalini

  11. Şahane Gözler Şahane

  12. Batan Gün Kana Benziyor (Şenka'ya)

  13. Prozit

  14. Kır Çiçeği 2. #2
  Dost Üye Farazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2008
  Yaş
  37
  Mesajlar
  1.265

  Standart Yeni cikan albumler,Konserler Festivaller

  ALBÜM HAKKINDA BİLGİ
  Sanatçı : Zarema
  Albüm Adı : Zarema
  Müzik Şirketi : Sony BMG Müzik


  ALBÜM HAKKINDA


  Dünyanın çeşitli ülkelerinde yıllardır önemli müzikal çalışmalarda bulunan ZAREMA ilk albümü ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapıyor.

  TÜRK POP MÜZİĞİNDE YENİ BİR “ATAK” !

  ZAREMA ilk albümünde Türkiye’nin en önemli müzisyen ve aranjörlerinden Ozan Çolakoğlu, Hacı Mustafa Ceceli, Özgür Buldum , Gürcell Çelik ve yurt dışında bir çok ünlü sanatçının albümünde görev alan Mikail Nekrasov gibi isimlerle çalıştı.Albümdeki tüm söz ve müzikler ZAREMA’nın kendisine ait.

  2005 yılından itibaren müzik dünyasının önemli isimlerinden İtalya (Carlo Gargione), Amerika (Robert Smith), Almanya (Sebastian Wolter), Ukrayna (Lemma Records, B&W Music) çalışma teklifi alan Zarema, aynı yıl kendi bestelediği “Savaş” ve “Hop söyle” şarkıları ile ilk solo albümünün temellerini attı.

  YURTDIŞINDA BİR ÇOK ÜNLÜ SANATÇININ ÇALIŞMAK İSTEDİĞİ İSİMLER BU ALBÜMDE ZAREMA İÇİN ÇALIŞTI!

  Zarema’nın kendi adını taşıyan albümünün ilk video klibi “Atak” şarkısına başarılı yönetmen Alan Badoev tarafından Kiev’de çekildi. Albümün fotoğraf çekimleri ise Sergei Uşkov tarafından gerçekleştirildi. Zarema’nın giydiği tüm kıyafetler stylist Olga Navrotska tarafından hazırlandı.

  Albümün bir de süprizi var. Albüm DVD hediyeli olarak yayınlanıyor. DVD’de sanatçının bugüne kadar çekilen tüm fotoğrafları ve muhteşem video klibi ‘’ATAK’’ bulunuyor.

  ŞARKI LİSTESİ

  1. Atak

  2. Ben Gibi Yan

  3. Savaş

  4. Böyle Aşk Yaşamadım

  5. Yolla Beni

  6. Atak

  7. Yangın

  8. Hop Söyle

  9. Sen Anlar mısın

  10. Dön

  11. Atak


 3. #3
  Dost Üye Farazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2008
  Yaş
  37
  Mesajlar
  1.265

  Standart Yeni cikan albumler,Konserler Festivaller

  ALBÜM HAKKINDA BİLGİ
  Sanatçı : Can Atilla
  Albüm Adı : Mevlana'dan Çağrı
  Müzik Şirketi : Sony-Bmg Müzik


  [URL=http://imageshack.us][/


  ALBÜM HAKKINDA

  Elektronik New Age müziğin ülkemizde ve yurt dışındaki başarılı temsilcisi Can Atilla, büyük ilgi gören Osmanlı üçlemesi “Cariyeler ve Geceler”, “1453 - Sultanlar Aşkına“ ve ’’Aşk-ı Hürrem’’ albümlerinin ardından yepyeni albümü “Mevlâna’dan Çağrı dans müziği” ile Mevlâna’nın sırlarla dolu mistik - kainatsal dünyasını notalarına yansıtıyor.

  Can Atilla’nın, Mevlâna anısına yazdığı ilk eser olan “800. Yıl Oratoryosu” İstanbul Devlet Operası Orkestra ve Korosu tarafından Aya İrini, AKM ve Uluslararası Aspendos Festivalinde sahnelenmiş, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından da seslendirilmişti.
  Ayrıca TRT tarafından çekilen, Türkiye Yazarlar Birliği “2007 En İyi Televizyon Belgeseli” ödülü ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin “2007 Türkiye Televizyon ve Gazetecilik Başarı Ödülü” sahibi “Mevlâna Celaleddin-i Rumi” belgeselinin müziklerini de bestelemişti.

  Sanatçı, Mevlâna anısına bestelediği onbinlerce dinleyiciye ulaşmış bu epik oratoryonun ardından yine Mevlâna konulu tümüyle özgün ilk Türk balesi olan “Çağrı” dans gösterisinin müziklerini besteleyerek bu eserleri yeni albümünde topladı.

  Albümde Mevlâna’nın 1207 yılında Afganistan’da başlayan ve yüzyıllara yayılan hayat hikayesini anlatan sanatçı, O’nun yalnızlık ve arayış dolu sevgisinin ilahî aşka dönüşmesini müziğiyle yeniden canlandırıyor. 15 parçadan oluşan albümde Mevlâna’nın hayatını değiştiren olaylar, kişiler, rüyalar, Mevlevi ney taksimleri, etnik- ritüelik dans ritmleri ve senfonik bir müzikle ifade ediliyor. Besteci Can Atilla yeni albümünü şu sözlerle anlatıyor:

  “Mevlâna” söz konusu olunca müziğin derinliği ve insan ruhundaki çağrışımları bambaşka olur. Ama nedense beni en çok etkileyen konu Şems-i Tebrizi olmuştu. Belki de tetikleyici ve yakıcı olmuş olması sebebiyledir. Bu tanrısal dostluk sanki bir şeylerin “kırılma noktası” gibi geldi bana. Sanki bardak zaten hep taşmayı beklemiş gibi. Müziği bestelerken aklımda hep aynı soru vardı: Ya Şems gelmeseydi?

  Devlet Opera ve Balesi'nde sahnelenmeye devam eden "Çağrı" dans gösterisinin koreografisi dünyaca ünlü Mehmet Balkan'a ait. Lale Balkan tarafından sahneye konulan eserin orijinal öyküsü ve librettosu ise gazeteci - yazar Şefik Kahramankaptan'a ait.  ŞARKI LİSTESİ


  1. Belh / Afganistan 1207
  2. Rüzgarlar Sustupunda
  3. Gecher Banu'nun Aşkı
  4. Maracel Bahreyn
  5. Ateş'in Daveti
  6. Şems-i Tebrizi'nin Ardından
  7. Işıkla Gelen
  8. Kervan ve Son Yolculuk
  9. Bir Meltem Esintisi
  10. 1. Gece Melekle Dans
  11. Göklerin Daveti
  12. 2. Gece Şeytan Dansı
  13. 3. Gece Şeytanla Dans
  14. Sararmış Yıllar
  15. Yine Gel Ne Olursan Ol 4. #4
  Dost Üye Farazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2008
  Yaş
  37
  Mesajlar
  1.265

  Standart Yeni cikan albumler,Konserler Festivaller

  ALBÜM HAKKINDA BİLGİ
  Sanatçı : Ayyuka
  Albüm Adı : Ayyuka
  Müzik Şirketi : Voltaj Müzik


  ALBÜM HAKKINDA

  AYYUKA Gökyüzünün Sınırlarına Götürüyor...

  Müzikleri ile dinleyenlerini göğe yükselten Ayyuka'nın uzun zamandır beklenen albümü müzik marketlerde...

  Alican Tezer (davul), Altan Sebüktekin (bas), Ahmet Kul (gitar), Özgür Yılmaz'dan (vokal, gitar)oluşan Ayyuka, 2001 yılında Eskişehir'de kuruldu. Grup; Sonic Youth, Jonathan Richman konserlerinde açılış grubu olarak sahne almalarının yanısıra Rock İstanbul 2005, Rock N Coke 2007 gibi festivallerde ve Peyote, Balans, Roxy, Studio Live gibi birçok klüpte sergiledikleri performanslarla önemli bir dinleyici kitlesi edindi. 2003'te Boğaziçi Üniversitesi Battle of the Bands yarışmasında üçüncülük ödülü alarak ismini duyuran Ayyuka'nın dinleyicileri tarafından merakla beklenen ilk albümü Voltaj etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı.

  14 parçanın yer aldığı albümde Orhan Gencebay'ın "Ümitsiz Aşk" isimli parçasının dışında tüm parçaların söz ve besteleri Ayyuka'ya ait. Sözlük anlamı olarak "gizli bir şeyin ortaya çıkması" ve "göğün en yüksek noktasına doğru" anlamını ifade eden Ayyuka, grup için bir anlamdan çok bir hareketi ifade ediyor. Ayyuka'nın müziğine bir tür bulmak zor. Çünkü belli bir tarza bağlı müzik yapmıyor; Anadolu rock'tan arabeske, punk'tan funk'a uzanan bir müzik yelpazesi sunuyor.

  Grubun ilk klibi grup üyeleri tarafından "Takınak" isimli parçaya çekiliyor.
  "Bu topluluğun adı her şeyi anlatmaya yetiyor. Gizemin ortaya çıkışıyla ya da göğün en yüksek noktasına varışla özdeş Ayyuka, doğaçlamalara dayalı müziğiyle adının sahip olduğu anlamların tüm ipliklerini sabırla eğiriyor.

  Anadolu rock, arabesk, punk, surf, saykodelik rock, funk; hepsi bir arada, ama elmalarla armutların toplamı değil Ayyuka'nın müziği. Batıda yapılan bir müziğin, bir türün yerel motiflerle kolaylıkla harmanlanmış basit bir uzantısı da değil Ayyuka'nın müziği. Çünkü bu müziğe gerçek rengini ve tonunu çalan şey, yerel tatlar taşıyan doğaçlama ruhu.

  Ayyuka'yı yıllarca çaldığı mekanlardan tanıyanların rötarlı ilk albümü dinlediklerinde hemfikir olacakları konu, altı yıl beklemeye değdiği olacak. "Susuz çölde balık, deniz dibinde deve" olan Türk Rock Müziği talihsizliğini az buçuk kıracak bir şans olabilir mi Ayyuka? Karar sizin!" Murat Beşer

  ŞARKI LİSTESİ


  1. Hamam Sefası

  2. Toz Bulutu

  3. Takınak

  4. Aksi

  5. Azgın Çengi

  6. Ağlama

  7. Hayat Derde Bandı Beni

  8. Dünya Hali

  9. Çifte Yarası

  10. Ümitsiz Aşk

  11. Unutursam

  12. Havada Bir Hinlik Var

  13. Sapasağlam

  14. Çaça


 5. #5
  Dost Üye Farazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2008
  Yaş
  37
  Mesajlar
  1.265

  Standart Yeni cikan albumler,Konserler Festivaller

  ALBÜM HAKKINDA BİLGİ
  Sanatçı : Göksel Baktagir
  Albüm Adı : Hayalgibi 3
  Müzik Şirketi : Akustik Müzik

  ALBÜM HAKKINDA


  Klasik Türk Müziğinin günümüzdeki en önemli icracılarından olan kanun sanatçısı Göksel Baktagir’in yeni albümü Hayal Gibi 3 "Aşk Masalı" piyasaya çıktı. Daha önce yaptığı bir çok albümle ve özellikle yine aynı serinden olan "Hayal Gibi" ve "Hayal Gibi 2" albümleriyle dikkat çeken ve dinleyici kitlesini genişleten sanatçı "Hayal Gibi 3" albümünde diğerlerinde olduğu gibi duygusal melodileri en güzel notalarla harmanlayarak dinleyicilerine sunuyor.

  Albümde sanatçıya her biri kendi sazında Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından olan Baki Kemancı, Özer Arkun, Serhan Yasdıman, Yurdal Tokcan gibi isimlerin yanı sıra sanatçının da üyesi olduğu İstanbul Sazendeleri grubu eşlik ediyorlar.

  Albümde ağırlıkla hissedilen romantik melodiler serinin diğer albümlerinde olduğu gibi dinleyenlerin hem kulağına hem de kalbine hitap ediyor.


  ŞARKI LİSTESİ


  1. Gülru

  2. Huzur Akşamı

  3. Kar Tanem

  4. Boş Kumsal

  5. Aşk Masalı

  6. Ağlama

  7. Müzik Kutusu

  8. Naz

  9. Sevda Yolları

  10. Yaz Aşkı

  11. Turkuaz


 6. #6
  Dost Üye Farazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2008
  Yaş
  37
  Mesajlar
  1.265

  Standart Yeni cikan albumler,Konserler Festivaller

  ALBÜM HAKKINDA BİLGİ
  Sanatçı : Tülay German
  Albüm Adı : Sound Of Love
  Müzik Şirketi : Kalan


  ALBÜM HAKKINDA


  Bu albüm, Tülay German'ın ilk yıllarına, o muhteşem yıllarına tanıklık etmenizi sağlayacak önemli bir belge. Başta da söyledim: Sadece Tülay German'ın değil, Türkiye'de popüler batı müziğinin de ilk yıllarına tanıklık edeceksiniz burada dinlediğiniz kayıtlarla. Bunlar, yıllar sonra yayınlanıyor olmasının ötesinde ilk kez yayınlanıyor olmaları açısından da önemli. Bu nedenle söylenebilecek tek şey var aslında: Bir tarihe tanıklık edeceksiniz...

  Kalan Müzik, aslında yıllar önce yayınlanması gereken bu çalışmayla bir cesur ve doğru adım daha atıyor. Gecikmeli de olsa Tülay German'ı o en meşhur kayıtlarıyla dinlemek çok güzel.

  Albümün sürprizleri de var; Daha önce adını andığım yayınlanmamış kayıtların ötesinde örneğin Timur Selçuk düzenlemesiyle Gelin Ayşe ve başka türküler, Nesimi Çimen'in curası ve sesi eşliğinde seslendirdiği, `özel' bir gecenin anısı olarak kalmış türküler ve Tülay German'ın özel arşivinden çıkıp gelmiş kimi kayıtlar... Elimizdeki kayıtların tümünü bir tek albüme sığdırmak mümkün değil. Kalanları başka bir albümde toplamak, toplayabilmek hepimizin dileği. Tülay German'ın eksiksiz bir külliyatının oluşturulması yolunda atılmış doğru ve önemli bir adım bu. Aynı zamanda yakınlarda oluşacak bir Türk popüler müziği kütüphanesinin ilk ayağı. Böylesi bir iş için de Tülay German'dan başkası düşünülemezdi zaten. Tülay German, bu album ile, yıllar sonra hak ettiği yeri buluyor. Timur Selçuk'un düzenlemesini yaptığı ve nedense o dönemlerde yayınlanmamış türküler ve diğer çalışmalar birbiri ardına çıkıyor ortaya. Sadece Tülay German değil, Türk popüler müziğinin isimsiz kahramanlarından birisi,
  onun yaratrcısı Erdem Buri de hak ettiği yere geliyor ve tarihte kendilerine ayrılmış yere oturuyorlar. Spekülasyonlar, sen ben kavgaları da böylelikle tarihe karışıyor. Az şey değil, bir Tülay German ile Erdem Buri albümü bu. Onların yaşamı kadar aydınlık, onların yaşamı kadar dolu dolu... Gönül isterdi ki Erdem Buri de bu albümün yayımına şahit olsaydı... Onun anısı önünde saygıyla eğiliyoruz...
  ŞARKI LİSTESİ

  1. Duke Elligton's Sound Of Love
  2. A Perdre Haleine (Hanis Joplin'e)
  3. Living Now
  4. Cooking Breakfast For The One I Love
  5. A Cup Of Coffee A Sandwich And You
  6. Si Tu Vois Ma Mere
  7. Ne Pleure Pas
  8. L'Amour Et L'Amitie
  9. Santa Maria
  10. La Chanon De L'Oubli (The Way It Used To Be)
  11. C'Est Pourtant Pour Demain
  12. Le Coeur D'Un Ange (Yo Vendo Unos Ojos Negros)
  13. Un Coin De Terre (A Piece Of Ground)
  Nelson Mandela için
  14. Celui Qui Viendra Lundi
  Dere Geliyor Dere
  15. Kumbaya
  16. The Thrill Is Gone
  17. Summertime
  18. I Can't Give You Anything But Love
  19. Antonio Vargas Heredia
  20. Los Quatro Muleros 7. #7
  Dost Üye Farazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2008
  Yaş
  37
  Mesajlar
  1.265

  Standart Yeni cikan albumler,Konserler Festivaller

  ALBÜM HAKKINDA BİLGİ
  Sanatçı : Zeynep Karababa
  Albüm Adı : Gülyüzlüm
  Müzik Şirketi : KALAN
  ALBÜM HAKKINDA  Sivas’ın, pek çok halk ozanının yetiştiği ünlü Çamşıhı yöresinin, bugün hayatta olmayan ozanlarından Mehmet Ali Karababa’nın kızı Zeynep Karababa’nın solo albümü “Gülyüzlüm” Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Albümde ağırlıklı olarak Mehmet Ali Karababa, Âşık Kul Ahmet, Âşık Meluli, Feyzullah Çınar gibi geçtiğimiz yüzyılda yaşayan halk ozanların eserleri yer alıyor. Araştırmacı, resaam, yazar Fikret Otyam’ın desteği ile ortaya çıkarılan repertuarda, yine Otyam tarafından derlenmiş deyişler ve semahlar da yer alıyor. Düzenlemeleri Mete Artun ve Mehmet Kartalkanat tarafından yapılan albüm, sade düzenlemeleri ve güçlü repertuarı ile dikkat çekiyor.

  ŞARKI LİSTESİ


  1. Gül Yüzlü Sultanım
  2. Canlar
  3. Ela Gözlüm
  4. Dağlar
  5. Latife
  6. İnsan Kısım Kısım
  7. Kınamayın Beni Hakkı Sevenler
  8. Ali Ali Diye
  9. Yüce Dağda Pınar Olsan
  10. Turna Semahı
  11. Yaz Bahar Ayları


 8. #8
  Dost Üye Farazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2008
  Yaş
  37
  Mesajlar
  1.265

  Standart Yeni cikan albumler,Konserler Festivaller

  ALBÜM HAKKINDA BİLGİ
  Sanatçı : Tuna Kiremitçi
  Albüm Adı : Kendi Halinde
  Müzik Şirketi : Ada Müzik
  ALBÜM HAKKINDA


  90'lı yılların alternatif gruplarından Kumdan Kaleler'in solisti ve gitaristi Tuna Kiremitçi'nin ilk solo albümü, Ada Müzik tarafından yayımlandı.

  Albümün adı: "Kendi Halinde".

  Albümde sözü ve müziği Tuna Kiremitçi'ye ait on şarkı yer alıyor. Tuna Kiremitçi, bu albümle on yıl aradan sonra müziğe dönüyor. Bütün şarkılar 1997-2007 arasında bestelenmiş.

  Bülent Ortaçgil, Fikret Kızılok, Paul Simon ve Neil Young dinleyerek büyümüş bir çocuğun besteleri...

  Albümün müzik direktörlüğünü Metin Özülkü yaptı. Düzenlemelerde Metin Özülkü ve Genco Arı'nın imzaları var. Aralık 2006-Ekim 2007 arasında gerçekleştirilen kayıtlarda Erdem Sökmen'den Selçuk Suna'ya, Gültekin Kaçar'dan Sibel Sezal'a, deneyimli bir sanatçı kadrosu yer aldı.

  Fotoğrafları Cem Göçmen çekti, kapak tasarımı ödüllü sanat yönetmeni Çağla Turgul tarafından yapıldı.

  İlk klip, "Dal Rüzgârı Affeder" adlı şarkıya çekiliyor. Ayrıca, albümde Eda Özülkü'yle yapılmış "Şairin Şarkısı" adlı bir de düet var.

  ŞARKI LİSTESİ


  1. Dal Rüzgarı Affeder

  2. Birden Geldin Aklıma

  3. Biçare

  4. Mucize

  5. Yeni Aşk

  6. Şairin Şarkısı

  7. Beyoğlu

  8. Hayallerin Neydi

  9. Az Kalsın

  10. Evvel Zaman


Benzer Konular

 1. Yeni GOLF GTI...
  Konu Sahibi gogeselam Forum Resimler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 17.Şubat.2010, 23:15
 2. Yeni Yıl Gif Resimleri
  Konu Sahibi SongüL Forum Msn Avatar, Gif dünyasi..
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 01.Ocak.2010, 15:18
 3. Gelinliğin yeni adı...
  Konu Sahibi EKoL Forum Moda ve Dekorasyon
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 21.Temmuz.2009, 14:21

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
müslüman sohbet, islami forum