Saç Dökülmesi için Kuru Maya


Birbirinden güzel poğaça ve ekmekler yapmak için kullandığınız maya, bu kez saç dökülmelerini önlemek için sahnede. Kuru maya içeriğinde B5 vitamini ile saç derisinin keratin üretmesini tetikliyor. Bu sayede saç dökülmesi önlenirken, yeni saçlara sahip olmanız da sağlanıyor.

Kuru maya kürünü saçlarınıza uygulamak için 1 bardak ılık suya 4 çorba kaşığı maya ekleyip eritin. Saç diplerinize masaj yaparak yedirin. 15 dakika bekleyin. Saçlarınızı iyice durulayarak, temizleyin.


Parlak Saçlar için ZeytinyağıSaçlarınızın rengi sönük mü görünüyor? Parlak saçlara sahip olmak için mutfak dolabınızdaki zeytin yağ tek başına yeterli. İçeriğindeki faydalı yağlar sayesinde saç derisinin yenilenmesini ve saç tellerinin beslenmesini sağlayan zeytinyağı kürü ile kısa sürede ışıltılı saçlara kavuşabilirsiniz.

Zeytinyağı kürünü uygulamak için yarım çay bardağı zeytinyağı elinizi yakmayacak kadar ısıtın. Bu işlem için su dolu bir kabın içine ayrı bir kap yerleştirin. Zeytin yağ dolu bardağı üstteki kabın içine koyun. Kısık ateşte en fazla 3 dakika ısıtın. Elinizi yakmayacak sıcaklıkta olmasına dikkat edin.
Isıtılmış zeytinyağını saç derisine ve uçlarına masaj yaparak yedirin. Streç film ile saçınızı kaplayın. Bir saat bekledikten sonra saç tipinize uygun şampuan ile yıkayın.


Saçınızı streç film ile kaplamak ısıyı hapsetmeye yarar. Bu sayede zeytin yağı saç derisine ve uçlarına iyice nüfuz eder.

Mutfağınızdaki güzellik sırlarını cildiniz, vücudunuz ve makyajınız için açığa çıkarmaya devam edeceğiz. Dolapta duran malzemelerin mucizeler yarattığını hep birlikte öğreneceğiz.