Gardırop Yenileme Zamanı!

Vitrinde görüp âşık olduğunuz kırmızı mini elbise, yakasındaki fiyongu çok beğendiğiniz için aldığınız mor bluz, yüksek topuklu pembe ayakkabılarınız… Dolabınızda yer tutan ama kullanılmayan kaç parça var?
Yenilik Zamanı
Verimli, güzel ve mutlu yaşamak için yeni yıla başlarken yeni kararlar alıp uygulamaya çalışırız. Kilo vereceğim, aileme daha çok vakit ayıracağım, iş hayatında daha başarılı olacağım, daha çok kitap okuyacağım diye devam eden bir liste hazırlarız. Peki, bu yapılacaklar listesine gardırobumu yenileyeceğim maddesini eklemeye ne dersiniz?

Kullanmadığınız, başka hiçbir kıyafetle uyum sağlamayan parçalar kıyafet seçiminizi zorlaştırır. Aslında çok sık giyebileceğiniz, tarzınıza uygun kıyafetlerin önünü kapatır.

Hiç giymediğiniz bir elbise küçük bir dokunuşla sık kullandığınız kıyafetler arasında yerini alabilir. Zayıflarım diye 3 yıldır sakladığınız ama bir türlü giyemediğiniz eteğiniz dolabınızda gereksiz yer kaplıyor olabilir.Dolabınızdaki kıyafet ve ayakkabıları elden geçirmek için kendinize özel bir gün ayırın. Her bir parçayı dışarı çıkıp dikkatlice inceleyin. En son 6 ay önce giydiğiniz elbiseniz varsa artık vedalaşma zamanı gelmiş demektir. Rengi solmuş, dikişleri atmış tişörtlerinizi hiç düşünmeden çöpe atın.

Zamanında beğenip aldığınız ancak şimdi giymediğiniz kullanılabilir kıyafetlerinizi bir kenara ayırın. İsterseniz internetten 2.el ürün satışı yapılan sitelerde satıp paraya dönüştürün isterseniz ihtiyacı olan kişilere verin. Etrafınızda yardıma muhtaç kimseler yoksa bu konuda dernek ve vakıflardan destek alabilirsiniz.

Gardırop detoksu yapmak dolabınızda gizli kalmış güzellikleri ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. Kıyafet karmaşasının içinde göremediğiniz çok özel elbiseninizi yeniden keşfedebilirsiniz. Nasıl giyeceğinizi bilemediğiniz dar paçalı kot pantolonunuzu kombinleyecek gömlek ve yelekler bulabilirsiniz. Belki de alışverişe çıkmanıza gerek kalmadan kendi dolabınızda yeni sezon kıyafetlerini bulacaksınız.

Dolabınızı organize etmek ve her aradığınızı kolayca bulabilmek için şık kutulardan faydalanabilirsiniz. Çorap, aksesuar ve iç çamaşırlarınızı kutuların içinde istifleyerek dolabınızda ekstra kullanım alanı açabilirsiniz.

-