Çamaşırhane, bulaşıkhane, mutfak, duş, market, kafe ve fırın hizmetlerinin verildiği Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesindeki Boğsak kamp alanında, günlük 25 TL'ye çadır ve karavanlarda aile boyu tatil imkanı sunuluyor.

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesi Boğsak köyü kamp alanı, tatilcilerin gözdesi oldu. Her türlü imkanın sunulduğu kamp alanında, tatilciler günlük 25 TL ödeyerek, çadır ve karavan hizmetinden faydalanabiliyor.

Taşucu beldesinin 10 kilometre batısındaki koyda yer alan Boğsak kamp alanı hava sıcaklığındaki artış ve ramazan nedeniyle tatilcilerle doldu. Yeşil ve mavinin birleştiği koyda, 11 dönüm arazi üzerine kurulu, 20 çadır ve 70 karavanın yer aldığı denize sıfır konumundaki kamp alanında, tatilcilerin ihtiyaç duyduğu her şeyi bulunabiliyor.

Çadır ve karavanda tatil yapanlar, kampın ortak kullanıma açık çamaşırhane, bulaşıkhane, mutfak, duş, market, kafe ve fırın gibi her türlü hizmetlerden yararlanabiliyor. Elektrik ve su sıkıntısının yaşanmadığı kampta, tatilciler aynı zamanda olta balıkçılığı yaparak yiyeceklerini kendileri elde edebiliyor.

Kampta, her gün çeşitli spor aktiviteleri ve eğlence programları düzenleniyor. 4 kişilik bir ailenin rahatlıkla kalabileceği çadır ve karavanların günlük kira bedeli ise 25 TL.

Türkiye'nin yaş sebze ve meyve ambarlarından biri olarak gösterilen Mersin'in sahillerindeki çadır ve karavan tatili sırasında, yörede bol miktarda bulunan ucuz sebze ve meyve de gıda harcamalarını asgari seviyeye çekiyor.

Sıkma, ayran ve gözlemecilerin yol boyunca hizmet verdiği kamplarda, günlük kira ve gıda harcamaları dahil bir kişinin günlük tatil harcaması 35 TL'yi geçmiyor.

Kamp alanlarında konaklama yapmayıp, sadece günü birlik kalmak isteyenlerden ise günlük 5 TL alınıyor.

YABANCI TURİSTLER DE BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYOR

Boğsak Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Hayri Şeker, çadır kampına sadece yerli turistlerin değil, taş binalardan sıkılan, doğa ile baş başa kalmak isteyen yabancı turistlerin de büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Yaz boyunca yüzlerce kişiyi ağırladıklarını anlatan Şeker, ''Kampımız ramazanda da hizmet vermeye devam ediyor. Yakında uluslararası karavancılara da hizmet vereceğiz'' dedi.

Taşucu Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş da Doğu Akdeniz'in en güzel çadırlı kamp bölgelerinden biri olmaya başlayan Boğsak kamp alanında kurulan çadır ve karavanlara büyük ilgi olduğunu bildirdi.

Açıkbaş, geçen yıllara göre çadır ve karavan turizminde büyük artış yaşandığına dikkati çekerek, ''Kamp alanımız Doğu Akdeniz'in parlayan yıldızı olmaya aday'' dedi.

Kampçılara her türlü kolaylığın sağlandığını ve bu bakımdan Boğsak kamp alanın büyük ilgi gördüğünü ifade eden Açıkbaş, şunları söyledi:

''Toroslar'ın yeşili, Akdeniz'in mavisi ve altın sarısı kumsalı ile bir cenneti andıran kamp alanımıza ilgi büyük. Biz de gelen misafirlere en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz ancak, talep fazlalığı nedeniyle sıkıntı yaşıyoruz. Bu nedenle talepleri karşılamak için yeni kamp alanları açacağız. Bu yöndeki çalışmalarımız devam ediyor. Tüm kampçıları köyümüze bekliyoruz.''