Bebeklerde Parmak Emme Alışkanlığı nasıl Ortadan Kaldırılır?
Bebeklerii Parmak Emme Alışkanlığında Vazgeçirme
Bebeğimin Parmak Emme Alışkanlığını Nasıl Ortadan kaldırabilirm?Bebeklerin uyudukları süreçlerde parmaklarını emdiğine hepimiz az çok şahit olmuşuzdur. Bu masum hareketin çocuklarda alışkanlık olmaması için neler yapmalıyız? Bu dönemde bebeğinizi parmak emme alışkanlığından vaz geçirmezseniz ileride yaşı ilerlese de Uyku sırasında parmağını emmeye devam edeceğini biliyor muydunuz?

Peki, bebeklerin bu alışkanlıklarını nasıl sağlıklı bir şekilde çözüme bağlarız

Bu konuda uzman tavsiyelerine yer vermeden önce bilmeniz gereken son bilgi ise, bebeğinizin çoğunlukla meme emme sırasında memeyi tutmak için kullandığı parmaklarını emiyor olmasıdır. Yani aslında uykusunda anne kucağındaki huzuru parmağını emerek tamamlıyor.

Vazgeçirme tavsiyeleri;

Uyumadan önce yanında bulunmasından mutluluk duyacağı bir oyuncağını ona verin. Böylelikle aradığı huzurlu ve rahat uykuya sevdiği bu oyuncak ile sahip olabilir.

Bebeklikten çıktığı yaşlara gelen çocukların bu alışkanlığından vazgeçirmek için asla başkalarının karşısında utandırmayın. Bu başından sonuna yanlış bir yöntem olur.

Yine bebeklikten çıktığı yaşlarda, ona bu alışkanlığının sağlıklı olmadığını ve kişilik Gelişiminde büyük yer edineceğini net bir dille anlatın. Elbette birebir olarak…

Bu alışkanlığın bırakılmasını kendiniz ve çocuğunuz arasında geçen bir mücadele olarak görmeyin.

Bırakmaya yönelik sarf ettiği olumlu gelişmeler için güzel sözle söyleyerek güvenini tazeleyin.

işte bu yöntemler ile bebeklik döneminde yaşanması ve sonrasında alışkanlık olarak benimsenmesi mümkün olan parmak emme alışkanlığını ortadan kaldırabilirsiniz
.