Mersin İdman Yurdu teknik direktörü Nurullah Sağlam, istifa kararından dönme nedenini açıkladı.


Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Mersin İdmanyurdu, hazırlıklarına başladı.

Kırmızı-lacivertli ekip, hafta sonu deplasmanda yapacağı maçın hazırlıklarına teknik direktör Nurullah Sağlam nezaretinde, Macit Özcan Spor Kompleksi'nde başladı. Yağmur altında gerçekleştirilen antrenmanda, sakatlığı süren Beto takımdan ayrı çalıştı.

Teknik direktör Sağlam, antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın gerek akustiği, gerek havası, gerekse seyirci baskısı ile zorlu bir deplasman olduğunu söyledi.

Bu nedenle işlerinin zor olduğunu ifade eden Sağlam, şöyle konuştu:

"Fakat biz de kötü giden bir süreçte oradan anlamlı bir galibiyetle çıkabileceğimizin düşüncesinde ve bilincindeyiz. Fenerbahçe ile bu düşünceyle karşılaşacağız. Rakibimiz son maçında yenilmiş olabilir. Ancak yense de yenilse de çok fark etmeyecek. Çünkü hedefi olan bir takım ve her maçı ayrı düşünüp ayrı hazırlanıyorlar. Kazanma düşüncesi içinde olacaklar. Fakat biz de oradan istediğimiz sonuçla dönmeye çalışacağız."

İstifa değerlendirmesi

Sağlam, Kayserispor mağlubiyeti sonrasında istifa kararı aldığı yönündeki iddialara ilişkin, şöyle konuştu:

"Kayserispor maçından sonra 5 maçta sıfır puan çeken bir teknik adamın onurlu bir duruş sergileyip, görevi bırakması kanaatine vardım ve bunu yardımcılarımla paylaştım. Onlar da haklı olduğumu söylediler. Dün sabah oyuncularımla toplantı yaparak istifa kararımı verdiğimi bildirdim. Eşyalarımı da hazırlayarak, helalleştim.

Ancak sonra oynayan ve oynamayan tüm oyuncular odama gelerek, bu kararın doğru olmadığını, büyük bir bölümünün buraya benim için geldiğini, onları yarı yolda bırakmamamı söylediler. Ayrıca her ortamda yanımda olan kulüp başkanı Ali Kahramanlı'nın da 'böyle bir yolda beni satıp gidiyorsun' demesi ağrıma gitti. Dolayısıyla belki de hayatımda ilk defa tükürdüğümü yaladım ve kalmamın doğru olduğuna inandım."