AÖF kayıt yenileme işlemleri bugün başladı. Kayıt işlemi nasıl yapılır, AÖF harç ücretleri ne kadar? Kayıt yenileme hangi tarihe kadar yapılabilecek?
Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme işlemleri bugün başladı. Öğrenciler AÖF sitesinden ders ekle-sil işlemlerini yapabilecek. AÖF kayıt yenileme işlemleri bugün başladı. 2. dönem kayıtları 4 Mart 2016 tarihine kadar devam edecektir. Mazeretli kayıt yenileme tarihinin 4 Mart 2016 Cuma günü yapılacağı açıklanmış olan Açık Öğretim kayıt yenileme dönemi toplamda 11 gün sürecektir.

AÖF KAYIT YENİLEME İÇİN TIKLAYINIZ


Öğrenciler internet üzerinden kayıt işlemlerini nasıl yapacak?

‘http://kayit.anadolu.edu.tr’ sitesine giren öğrenciler burada yer alan ‘TÜRKİYE YENİ KAYIT VE KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ’ sayfasına tıklayarak kayıt işlemlerine başlayacak. Gelen sayfada ‘ÖSYS Yeni Kayıt’ bağlantısına tıklayacak olan öğrenciler, açılan sayfadaki bilgileri okuduktan sonra ‘Başvuruya şimdi başlamak için tıklayınız.’ linkine tıklayacak.İnternetten nasıl kayıt yapabilirim?

Açılan yeni sayfadaki ÖSYS Yeni Kayıt bilgilerini okuyacak olan öğrenciler daha sonra ‘Yukarıdaki açıklamaları okudum, anladım, işlemlere başlayabilirim’ açıklamasının yanında yer alan kutucuğu işaretleyerek alttaki ‘BAŞLA’ butonuna tıklayacak. Açılacak olan kayıt sayfasında 8 bölümden oluşan ve öğrenciye ait bilgilerin istendiği bölümler doldurulacak ve kayıt işlemi “İnternet Başvuru Belgesi”, “Öğrenci Bilgi Formu”, “Fotoğraflı-İmzalı Form” ile “Başvuru ve Kayıt Bilgileri”nden oluşan iki sayfalık yazıcı çıktısıyla son bulacak.

Bu yıl AÖF kayıt (harç) ücretleri ne kadar?

Öğrenciler yeni AÖF kayıtları için bu dönem seçtikleri programa göre 205 TL ila 365 TL arasında değişen rakamlarda harç ücreti yatıracak.

TrtHaber