AÖF sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. AÖF kaynaklarının dün verdiği bilgiye göre 2016 AÖF sonuçları bugün akşam saatlerine kadar açıklanacaktı. AÖF dediğini yaptı Açıköğretim sınav sonuçlarını açıkladı.

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI 2016

AÖF sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler Anadolu Üniversitesi'nin sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr adresine girerek sınav sonuç sorgulama ekranına ulaşabilecekler.https://sinavsonuc.anadolu.edu.tr/Si...thoutPass.aspx

Öğrenciler sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr ayfasına ulaştıklarını AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranına TC Kimlik Numarası TCKN şifrelerini girmek zorundalar. İlgili bilgileri ekrana doğru giren öğrenciler AÖF sınav sonuçlarına hızlıca ulaşabilirler.

AÖF ÖĞRENCİLERİNİN BİLMESİ GEREKENLER

AÖF öğrencilerinin sınavlarla ve derslerle alakalı bilmesi gereken bazı kavramlar bulunmaktadır. Bu kavramlar ise şu şekildedir:

Genel Not Ortalaması – AÖF öğrencilerinin bütün dönemlerde aldığı derslerin toplam not değerleri ve toplam kredilerine bölünmesiyle ortaya çıkan rakamdır.

Ders Geçme – AÖF ders geçme işleminde söz konusu dersin harf notuna bakılmaktadır. Eğer bu not CC ve üzeri ise o ders geçilmiş demektir.

Dersten Kalma – Dersten geçme gibi dersten kalma durumunda da dersin harf notuna bakılmaktadır. Bu da ders FF ise o dersten kaldığınız anlamına gelmektedir.

Şartlı/ Koşullu Geçme – Ders harf notunuz CD, DC veya DD ise söz konusu derslerden koşullu geçtiğiniz anlamına gelmektedir. Bu şekilde geçmek için ise bir sonraki dönemde Genel Not Ortalaması 2.0’ın üzerinde olmalıdır.

İnternetHaber